Pláže Dubaje

La mer

Pláž La mer je známá, ne příliš dlouhá pláž s příjemnou atmosférou a dostatečným kulturním vyžitím. Je zde hezká promenáda s množstvím obchodů a restaurací. Dostanete se sem ze stanice metra Financial Centre Station taxíkem nebo autem.

JBR beach + Dubai Eye

Pláž JBR beach je klasická masová táhlá pláž kousek od Dubai Mariny s mírně prudčím vstupem do vody. V okolí pláže JBR beach je promenáda s množstvím ochodů, restaurací, kaváren a taky kinem. Můžete se půjčit vodní skútr nebo si zaskákat na nafukovacím vodním hradu. Z jedné strany od pláže JBR beach uvidíte mrakodrapy, z druhé kolo Dubai Eye. Dostanete se sem metrem ze stanice DMCC Metro Station 1, odkud můžete jít pěšky nebo popojet tramvají na stanici Jumeirah Beach Residence 2 či 1.

Kite beach

Pláž Kite beach je dlouhá, udržovaná pláž s promenádou a množstvím obchodů a restaurací. Jak již název pláže napovídá, potkáte tady množství kiteboardistů. K tomu, abyste se k pláži Kite beach dostali, můžete využít metra do stanice Noor Bank a pokračovat taxíkem nebo jet rovnou autem.

Jumeirah public beach

Jumeirah public beachDalší z velmi známých pláží s výhledem na Burj al Arab, je pláž Jumeirah public beach. Jedná se o veřejnou pláž, jejíž části bývají na koupání uzavřené, ale vždy se snaží nechat aspoň nějakou část pláže otevřenou ke koupání. Na pláži Jumeirah Public Beach se někdy pohybuje pán s jednohrbými velbloudy, kteří nabízí za pár dirhamů svezení. Na pláž Jumeirah public beach se dostanete ze stanice metra Mall of the Emirates nebo First Abu Dhabi Bank taxíkem nebo autem. Kousek od pláže Jumeirah public beach najdete množství restaurací a bister.

Sufouh beach

Pláž Sufouh beach je méně známá pláž s pozvolným vstupem do moře a výhledem na Burj al Arab. Pláž Sufouh beach je hodně otevřená, takže jsou zde vlny a velmi často fouká. Dostanete se sem z konečné tramvaje Al Sufouh 2. V okolí nejsou žádné obchody ani restaurace.

Jebel Ali beach

Pláž Jebel Ali doporučuji pouze v případě, že máte psa nebo je máte velmi rádi. Na této pláži jich je totiž velké množství. Kromě psů se tady schází taky místní kiteboardisti. Pláž Jebel Ali je hned vedle rozestavěného umělého ostrova Palm Jebel Ali a není nijak udržovaná a v okolí nic není. Na pláž Jebel Ali se dostanete z konečné metra UAE Exchange taxíkem nebo autem, zpátky už je to horší, pokud nemáte vlastní auto…

Napsat komentář