Dubai Mall

Obrovské nákupní centrum Dubai Mall, ve kterém se člověk ztratí velmi jednoduše. V centru je k dispozici wifi  a navíc má centrum svou aplikaci, která vás pomocí Bluetooth navede přesně tam, kam potřebujete. Je opravdu dobře vytvořená a člověk se v ní intuitivně zorientuje. Osobně bych řekla, že většina značek obchodů, které v Dubai Mall najdete, se dá najít i u nás za podobné peníze, proč tedy nosit dříví do lesa, že? Rozhodně stojí za návštěvu třeba největší cukrárna na světě v centru Dubai Mall.

Podmořský svět

Vstupenku doporučuji koupit v kombinaci se vstupenkou na Burj Khalifu, vyjde výhodněji. Projdete slavným podmořským tunelem, který je poměrně kraťoučký, uvidíte tam velké množství žraloků a jiných podmořských živočichů. O patro výš potom přejdete takové malé zoo, kde však neuvidíte nic pro nás neobvyklého. Bohužel Emiráty jsou na přírodu a zvířata poměrně chudé, takže si my, Evropani, na své moc nepřijdeme. Návštěva akvária se zoo je maximálně na hodinku, pokud se nebudete zdržovat. Uvidíte vydry, krokodýly, ryby, tučňáky, obrovské kraby, štíra, ježky, sovy atd.

Zpívající fontána u Dubai Mall

Mezi Dubai Mall a věží Burj Khalifa je slavná zpívající fontána. Je aktivní několikrát denně, je třeba si předem zjistit, v kolik hodin představení bude. Poví vám to na informacích v Dubai Mall. Doporučuji ji vidět ve dne i večer, kdy bývají krásně osvětlené. Místo s dobrým výhledem si zaberte raději pár minut před začátkem představení, později bývá všude plno.

Pohled na zpívající fontánu před Dubai Mall v akci

Napsat komentář