Co si zabalit do Dubaje
- DLOUHOU SUKNI NEBO KALHOTY
Ženám bych doporučila aspoň jednu dlouhou sukni. Jakékoliv kratší oblečení je v Dubaji sice tolerováno, ale jsou místa, kde ženy musí mít kolena a ramena zahalená. Navíc, co si budeme povídat, není zrovna příjemné, když na vás většina místních mužů hladově zírá…
- ŠÁTEK
Ženy, vezměte si také šátek, klimatizace je ve všech vnitřních prostorech nastavena na tak nízkou teplotu, že se budete často klepat zimou, přestože je venku přes 30°C. Šátek využijete určitě i v letadle a krátkodobě tam, kde je ženám nařízeno mít zahalená ramena a kolena.
- LÉKY NA ZAŽÍVACÍ POTÍŽE
Přestože je hygiena v Dubaji na velmi vysoké úrovni, jejich kuchyně je pro našince velmi exotická a ne všechny kombinace vám můžou sednout. V Dubaji je sice voda pitná a pravidelně kontrolovaná, ale vím, že citlivým lidem nemusí dělat dobře. Pro všechny případy doporučuji vzít si s sebou živočišné uhlí, Imodium, Smectu nebo Endiaron. Týden před odletem a v době pobytu v Dubaji doporučuji užívat probiotika, mám vyzkoušené Biopron Premium a Travel Biotic od značky Viridian.
- LÉKY NA ALERGII
V Dubaji se vysazuje velké množství exotických rostlin, které mohou podráždit i nejednu běžně nealergickou osobu, proto si před odjezdem do Dubaje nezapomeňte koupit např. Zodac, Zyrtec nebo Xyzal.
- ADAPTÉR PRO UK ZÁSUVKY
Ve většině hotelů najdete anglické zásuvky. V lepších hotelech vám adaptér půjčí, ale je lepší mít svůj.
- OČKOVÁNÍ PROTI ŽLOUTENCE TYPU A, B
Žádné očkování v Dubaji není podmínkou, je pouze doporučené očkování proti žloutence typu A a B. Můžete se nechat naočkovat kombinovanou vakcínou a protilátky vám vydrží po zbytek života.
- OPALOVACÍ KRÉM SE SPF 30-50 A MAST NA SPÁLENINY
Slunce v Dubaji má grády, UV index v Dubaji bývá nejčastěji od 8 do 11, což je opravdu hodně. Přestože je slunce pod mrakem, opaluje a spaluje. Sice si vytvoříte vitamín D, ale spáleniny mít nechcete. V zimních měsících se nenechte zmást chladnějším vzduchem, který od moře vane, a mažte se. Pokud už se spálíte, je lepší mít s sebou Panthenol nebo Fenistil, já jsem v Dubaji ani jedno nesehnala a bílý jogurt a kokosový olej zabral až ke konci dovolené.
- CESTOVNÍ PAS S PLATNOSTÍ 6 MĚSÍCŮ PO PLÁNOVANÉM NÁVRATU DO ČR
V pase zároveň nesmíte mít razítko z Izraele. Turistické vízum platí 90 dní a není třeba o něj nikde žádat, dostanete ho přímo na letišti při pasové kontrole.
- MEZINÁRODNÍ ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ
V Emirátech naplatí náš evropský řidičský průkaz, proto pokud si chcete v Dubaji půjčit auto, musíte mít mezinárodní řidičský průkaz. Info a o tom, jaký typ si pořídit, kde o něj zažádat a na kolik vyjde, najdete zde.
- DOBROVOLNOU REGISTRACI NA MINISTERSTVU ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ ČR
Registraci u DROZD (Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí) doporučuji pouze, pokud cestujete sami a na vlastní pěst. Nikdy nevíte, co se může stát.
- POKRÝVKU HLAVY
- SLUNEČNÍ BRÝLE
- POLŠTÁŘEK DO LETADLA
- ŠPUNTY DO UŠÍ (SLUCHÁTKA) DO LETADLA
- POJIŠTĚNÍ (najdete např. zde)