Burj Khalifa

Burj Khalifa
Nejvyšší věž světa Burj Khalifa

Burj Khalifa je velmi známou veží, do této chvíle nejvyšší na světě. Doporučuji koupit si vstupenku dopředu na www.atthetop.ae, zaplatíte kartou a místo máte zajištěné. Cena vstupenek se liší podle toho, jaké patro pro vyhlídku zvolíte a zda si lístek kupujete ještě v kombinaci s jinou atrakcí (např. mořské akvárium), to pak vyjde výhodněji.
K návštěvě věže Burj Khalifa je lepší vybírat dobu návštěvy ráno nebo večer. My jsme na věži Burj Khalifa byli ráno. Je to lepší proto, že později se před vstupem tvoří velké fronty. Na druhou stranu, pokud se k věži Burj Khalifa dopravujete autem nebo taxi, počítejte s tím, že budete většinu času trčet v zácpě. Většina místních totiž bydlí v okolních emirátech a do Dubaje dojíždí za prací. Takže v obvyklé ranní a večerní časy jejich 5-7 proudé silnice v jednom směru komplet stojí. I když je jasný den, v ranních hodinách hrozí, že okolo věže bude opar z prachu a písku a nebudete mít dobrou viditelnost. My jsme měli štěstí…Večerní Dubaj je však taky krásná, nádherně osvětlená, takže návštěva věže Burj Khalifa stojí za to i večer.
Na věž Burj Khalifa se jde přes Dubai Mall, vše je dobře značeno šipkami s nápisem At the Top. Před vstupem do výtahu, který vás vyveze nahoru, projdete rámem jako na letišti. Zároveň vás oberou o vodu a jídlo…a mně se stalo, že jsem sice o banán a pití přišla, ale pepřový sprej jsem na věž Burj Khalifa pronesla bez problémů…Výtah konstruovaný českou firmou vás vyveze do 125. patra, odkud je krásný výhled a je tam dostatek prostoru pro desítky lidí. Pokud trpíte závratěmi jako já, nemusíte se bát, je to naprosto bez problémů. Můžete si koupit vstupenku i do vyšších pater i se snídaní, ale podle názoru lidí, kteří tam byli, to za to nestojí. Je tam skutečně málo místa a díky odrazu tmavé, lesklé podlahy o skla se tam i špatně fotí. A pokud tam však pojedete, nenechávejte se tam vyfotit profesionálním fotografem, za 5 fotek zaplatíte přes 8000 Kč.

Napsat komentář